HomeČlánkyFotogalerieKalendářKatalog odkazů

 

 

 

Environment. výchova

Mařížský zám. park

Odpady

 

Průměrná známka je 3.
Hodnotil 1 čtenář.
Tuto stránku shlédlo 1238 návštěvníků.

Udělte svoji známku
(5 nejhorší, 1 nejlepší)

1

2

3

4

5

 

   

Mařížský park - společný evropský prostor

 

Mařížský park - Společný evropský prostor

 

Ve dnech 12. až 13. 4. 2010 proběhlo ve Slavonicích setkání zástupců partnerských měst Slavonice a Bogenu jako první krok před veřejným zahájením projektu „Evropský park Bavorsko - Čechy“.

 

Účastníci setkání


Setkání se zúčastnili zástupci Bogenu : pan Franz Schedlbauer - první starosta, pan Helmut Dietl -ředitel gymnázia Bogen, pan Dipl. Ing.Gerald Eska - architekt, pan Günter Britzl - tajemník města Bogenu, pan Richard Krammer - vedoucí stavebního oddělení, pan Max Denk - vedoucí podniku města Bogen a zástupci Slavonic : pan Luboš Kryzan - starosta , pan Jaromír Vítů - místostarosta, pan Čestmír Palán - vedoucí Městského kulturního střediska, paní Tereza Kuhnová - členka rady projektu, paní Martina Havlíčková - členka rady projektu, paní Jana Suchanová - asistentka projektu.


V pondělí 12. 4. proběhlo během odpoledne jednání mezi zástupci obou měst, které upřesnilo společný postup při zahájení a realizaci projektu. Pan Gerald Eska představil plán budoucího parku v Bogenu, paní Martina Havlíčková prezentovala úspěchy i úskalí spolupráce Pracovní skupiny Mařížský park s majitelem parku městem Slavonice. Večer byli hosté pozváni na společenskou večeři v „Restauraci v mázhauzu“, při které se hosté seznámili se zástupci Základní školy ve Slavonicích. Společně diskutovali o zapojení mládeže na projektu i o další možné spolupráci mezi městy.


V úterý dopoledne 13.4 vypracovali účastníci setkání společný protokol, který podepsali starostové obou měst. Významným bodem protokolu je upřesnění slavnostního zahájení projektu. Na české straně proběhne 16. 6. 2010 v Mařížském parku a na straně německé 13. 7. 2010 v Bogenu.
Mezitím navštívil pan Helmut Dietl Základní školu ve Slavonicích. Pan ředitel Jiří Hrouda hostu představil školu i práci učitelů a žáků. Návštěva byla zakončena odpoledne procházkou v Mařížském parku. Projekt je realizován v rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika " Svobodný stát Bavorsko 2007-2013.

 

Účastníci setkání

 

Autorka zprávy Martina Havlíčková

 

 

22. 4. 2010

Autor: M.Havlíčková
Redaktor: Sidonie
 
   

 

názory čtenářů o autorovi články tohoto autora

(c) 1998-2002 Slavonická renesanční společnost (c) design Studio Pomezí