HomeČlánkyFotogalerieKalendářKatalog odkazů

 

 

Jahodový koncert 011

 

Historie

Instituce a služby

Osobnosti

Prohlídka města

Události

Zajímavosti

 

 

Průměrná známka je 2.
Hodnotili 2 čtenáři.
Tuto stránku shlédlo 3799 návštěvníků.

Udělte svoji známku
(5 nejhorší, 1 nejlepší)

1

2

3

4

5

 

   

Jahodový koncert ve Fárově domě


JAHODOVÝ KONCERT VE FÁROVĚ DOMĚ


Fárův dům ve Slavonicích, sobota 11. června 2011 v 19 hodin


JEDINEČNÝ HUDEBNÍ ZÁŽITEK ...

Isabela Fárová a Slavonická renesanční společnost, o.s., srdečně zvou všechny příznivce klasické hudby na jedinečnou hudební událost ve Slavonicích, která bude věnována tvůrkyni Fárova domu, paní Anně Fárové, o jejíž práci i životě se každý zájemce dozví informace v její monografii Dvě tváře. Najde v ní i vzpomínky na zakoupení a úpravy Fárova domu ve Slavonicích na Horním náměstí. O přestávce bude možné občerstvit se šampaňským a jahodami. Vstupne: 150,- Kc.


Schulhoff Quartett

Schulhoff Quartett (zal. 2001) je umělecký soubor, jehož členové(Milan Šetena, Michal Kostka, Filip Waulin, Jonáš Krejčí) jsou Češi a působí řadu let v renomovaných evropských hudebních tělesech (Wiener Philharmoniker, Wiener Kammerorchester a Petersen Quartett). Kvarteto nese jméno hudebního skladatele Erwina Schulhoffa. Jeden z hudebníků má dům ve Slavonicích, další dva muzikanti v nedalekých Nových Sadech. Koncert pořádáme ve spolupráci a za podpory sochařky Isabely Fárové. Jahodový koncert má letos malé jubileum, koná se již po páté. Má neopakovatelnou atmosféru umocněnou prostředím renesančního paláce s vynikající interpretací klasické hudby, tentokrát z děl J. Haydna (op. č. 64, č. 5 „Skřivánčí“) a Leoše Janáčka (Smyčcový kvartet č. 2 „Listy důvěrné“) .


Anna Fárová a Fárův dům

PhDr. Anna Fárová (1. června 1928, Paříž, Francie – 27. února 2010) byla česko-francouzská historička umění. Vystudovala francouzské gymnázium v Praze a dějiny umění a estetiky na Filosofické fakultě UK. Specializovala se na dějiny a kritiku umělecké fotografie. Pořádala výstavy českých i zahraničních fotografů doma i ve světě a psala fotografické monografie. Napsala řadu knih o významných českých i zahraničních umělcích. Za rekonstrukci domu na Horním náměstí ve Slavonicích, který zakoupila (Fárův dům), byla udělena cena Grand Prix Obce architektů.

Plakát a pozvánku na koncert vytvořil Jindřich Přibík. Obraz Isabela Fárová.

slavonirajče.net

19. 5. 2011

Autor: SRS, o.s.
Redaktor: Zdeňka Chadimová
 
   

 

názory čtenářů o autorovi články tohoto autora

(c) 1998-2002 Slavonická renesanční společnost (c) design Studio Pomezí