HomeČlánkyFotogalerieKalendářKatalog odkazů

 

 

Trojmezí 2011

 

Kdo jsme

Kronika

Projekty

To nejlepší

Výroční zprávy

 

Hudební dílna

Spolupráce

Trojmezí

 

Průměrná známka je 1.2.
Hodnotilo 5 čtenářů.
Tuto stránku shlédlo 7627 návštěvníků.

Udělte svoji známku
(5 nejhorší, 1 nejlepší)

1

2

3

4

5

 

   

Slavnosti Trojmezí 2011


Slavnosti Trojmezí 2011

Jubilejní XV. ročník letního festivalu pro všechny začíná ve Slavonicích v sobotu 30. července a končí v sobotu 6. srpna

Slavonická renesanční společnost, občanské sdružení, které festival připravilo ve spolupráci s partnery a sponzory, srdečně zve všechny domácí i návštěvníky na řadu programů.

Během prvního srpnového týdne budete moci ve Slavonicích zažít spoustu zajímavého. Mimo jiného například dvě dílny - sgrafitovou a dílnu pro děti se zástupci nakladatelství Baobab, dále autorské čtení Kateřiny Tučkové a Tomáše Zmeškala, projekci Bohdana Holomíčka či se projít s Davidem Pithartem kolem Slavonického potoka s přednáškou o vodě a jejím kouzlu i nezbytnosti. Pro rodiče s dětmi je připraveno několik divadelních pohádek - například Putování ošklivého káčátka, Andělé z lesa či O medvídku Medouškovi.

Pro celé rodiny jsou připraveny toulky tajemnými nočními Slavonicemi při hře Jak Grasel ukradl městskou pokladnu ... Město navštíví majitel slavonického panství, vážený šlechtic Zachariáš z Hradce. Při jeho návštěvě dojde k nehorázné události. Lapky je ukradena městská pokladna a je na každém z Vás, zda se slavoničtí měšťané ještě sejdou se svými zlatkami Pojďme hrou a zábavou poznávat historii Slavonic.

Pro milovníky hudebního žánru je připraven koncert Pavly Dombrowské či Studentský jazzový band z Třeště. Jazzový soubor ZUŠ v Třešti pracuje pod vedením pana Antonína Vidláka od roku 2008 a navazuje na dixielandovou a swingovou tradici, která se v Třešti po léta udržovala. Repertoár je založen hlavně na jazzových standardech, swingových písních české hudební historie, blues, jazzrocku a bossanově, ale částečně zahrnuje i rock, twist nebo rockenroll. V programu Slavností nechybí ani vernisáž obrazů mařížského rodáka Františka Duška.

Během Slavností Trojmezí můžete vystoupat na věž, sestoupit do slavonického gotického podzemí, projít se po Graselových stezkách, kochat se galerií sklípkových kleneb a sgrafitových fasád, nasávat genia loci renesanční perly na pomezí Čech, Moravy a Rakouska, malebných Slavonic. Součástí festivalu Slavnosti Trojmezí 2011 je i týdenní kurz jógy. Každý den od pondělí 1. 8. do pátku 5. 8. 201, od 8.30 – 10,00 hodin v sále Besídky. Kurzovné: 850,- Kč, v ceně kurzu je i 2krát welness v Hotelu U růže. Informace a přihláška na www.zdrojslavonice.cz.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA. V případě nepříznivého počasí se akce konají v podloubí Panského domu. Předprodej vstupenek v Návštěvnickém centru Graselových stezek, nám. Míru (dolní náměstí) čp. 451.Permanentka: 399,- Kč. Kontakt: 602 435 451.

Sponzoři: Centropen, a.s. Dačice, Stavební huť Slavonice, s.r.o., MEPOS Dačice, Město Slavonice, Slavonická renesanční, o.p.s., Rodičovské centrum Zdroj, Banka Waldviertler Sparkasse, Slavona Slavonice, MPSV ČR.

9. 7. 2011

Autor: SRS, o.s.
Redaktor: Sidonie
 
   

 

názory čtenářů o autorovi články tohoto autora

(c) 1998-2002 Slavonická renesanční společnost (c) design Studio Pomezí